Mgr. Stanislav Pokorný – O. K. Service
víc než jen ubytování…


Podhradí nad Dyjí

Nabízíme Vám ubytování ve výborně zařízených chatách, které se nacházejí pouze několik kilometrů od hranice s Rakouskem. Příjemné a čisté ubytování najdete v naší Trojchatě i v samostatné chatě umístěné na kopci s úchvatným výhledem do údolí řeky Dyje z terasy.


 • Podhradí nad Dyjí Podhradí nad Dyjí
 • Vybavení Vybavení
 • Stravování Stravování
 • Volný čas Volný čas
 • Výlety Výlety
 • Podhradí nad Dyjí

  Podhradí nad Dyjí

  Blízko rakouských hranic se v kopcích a lesích klikatí řeka Dyje. Její romantická údolí a okolní kopce přímo vyzývají k procházkám, výletům na kolech a projížďkám na loďkách. V blízkém okolí se nachází celá řada historických měst, hradů a zámků, kde všude narazíte na slavnou minulost naší vlasti. Podhradí nad Dyjí je místem, kde snadno zapomenete na starosti a shon všedního dne.

  Nabízíme Vám ubytování ve výtečně zařízených chatách, které se nacházejí pouhých 5 km od hranice s Rakouskem. Příjemné a čisté ubytování najdete v naší trojchatě i v samostatné chatě umístěné na kopci s kouzelným výhledem do údolí řeky Dyje z terasy.

 • Vybavení

  Vybavení

  Novinka: Podívejte se na video ze zkoušky nového skákacího hradu:


  Všechny naše chaty v Podhradí mají dvě oddělené ložnice, obývací pokoj nebo sedací kout, kuchyň, koupelnu s WC a sprchovým koutem a samozřejmě tekoucí teplou a studenou vodou. Kromě toho jsou vybaveny barevnými FullHD televizory se satelitním příjmem, žehličkou, fénem apod. Součástí kuchyní v Trojchatě jsou sklokeramické varné desky (v chatě vařič), chladničky s mrazničkami, kávovary, mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice a veškeré potřebné nádobí. Automatická pračka je společná pro všechny hosty.

  V areálu Trojchaty pro Vás máme krytý bazén vyhřívaný tepelným čerpadlem. Narozdíl od solárního ohřevu tepelné čerpadlo vodu ohřívá nezávisle na tom, zda svítí slunce. Od června do konce září teplota vody v bazénu neklesne pod 25 °C, nejčastěji se teplota vody pohybuje v rozmezí 27–29 °C. Bazén se u našich hostů těší mimořádné oblibě. Naši hosté nás pravidelně navštěvují v hlavní letní sezóně a  poté ještě jednou v  září nebo říjnu.

  Dále jsou u Trojchaty k dispozici houpačky, kolotoč, ohniště na táborák, šest venkovních grilů (tři krbové, tři přenosné), stolní tenis, veslice, kanoe, horská kola a rozlehlá travnatá plocha na další hry, např. badminton. S výjimkou lodí a kol je již vše samozřejmě zahrnuto v ceně pobytu.

  Terase u samostatné chaty vévodí vířivá vana pro 5 osob s výhledem do údolí Dyje.

  Pro naše nejmenší hosty máme dětské postýlky, dětské židličky, kojenecké lehátko, dřevěnou ohrádku, dětskou vaničku, nafukovací límec pro kojence „BabyRing“ a odrážedla „Pukylino“, nebo dokonce skákací hrad! Ceník půjčovného si můžete stáhnout zde.

 • Stravování

  Stravování

  V chatách je k dispozici veškeré varné i jídelní nádobí. Vaří se na sklokeramických deskách (Trojchata), případně na indukční desce (chata). Přímo v Podhradí se však nacházejí i dva hostince s dobrou domácí kuchyní a příznivými cenami.

  Další restaurace najdete i v blízkém okolí, ať již na české či na rakouské straně hranice.

 • Volný čas

  Volný čas

  Přímo u Trojchaty se nachází krytý a vyhřívaný bazén, kde teplota vody neklesá pod 27 °C. V areálu jsou dále k dispozici houpačky, trampolína, pískoviště s hracím domečkem, stůl na stolní tenis, petangue a další stolní a sportovní hry.

  Na terase samostatné chaty si můžete užít vířivou vanu pro 5 osob, ideálně po masážích, které rovněž poskytujeme.

  V Podhradí se nacházejí tenisový kurt za pouhých 100,- Kč/hodinu a samozřejmě také zřícenina hradu Frejštejna. Můžete se projet na loďce po Dyji, nebo raději zůstat na břehu a rybařit.

  Kromě loděk nabízíme k vypůjčení i kola. Podhradím prochází cyklistická stezka a lesy protínají malebné lesní cesty.

  V nedalekých Plačovicích se nachází jezdecká stáj, která nabízí možnost vyjížděk. Další stáj najdete v rakouské obci Autendorf, kde se nachází i 18jamkové golfové hřiště.

 • Výlety

  Výlety

  NOVINKA: prohlédněte si fotografie z oblíbených výletních cílů v okruhu pouhých několika kilometrů od Podhradí.

  V blízkém okolí Podhradí nad Dyjí se nachází celá řada překrásných památek. Můžete například navštívit zámek, přehradu, kde se můžete projet na lodi, a pevnostní muzeum ve Vranově nad Dyjí, prohlédnout si staré císařské město Znojmo nebo podniknout výlet do Vídně, která je od Podhradí vzdálená pouhých 100 km.

  Na vaši návštěvu čekají též četné zříceniny, hrady a zámky (Frejštejn, Cornštejn, Vranov nad Dyjí, Bítov, kde se kromě hradu nachází i domácí minizoo, zámky Jaroměřice nad Rokytnou, Moravský Krumlov nebo Dačice). Také překrásné městské rezervace Telč nebo Slavonice vás jistě okouzlí. V celém Podyjí se též nachází množství krásných a výborně značených cyklostezek. Horská kola vám rádi zapůjčíme, vaše vlastní kola uschováme. Pakliže upřednostňujete pěší turistiku, máte na výběr z několika značených turistických okruhů i naučných stezek v Národním parku Podyjí. Podhradím prochází i Kristkova podyjská glyptotéka, výtvarně-filozofická trasa poutních míst od pramene Moravské Dyje až po soutok Dyje a Moravy. Rozsáhlý prospektový materiál a tipy na další výlety jsou k dispozici přímo v chatách.

  Celou řadu památek a atrakcí najdete i na rakouské straně hranice, ať již se jedná o historické městečko Drosendorf, zámek Riegersburg, hrad Karlstein, přírodní park Geras nebo příhraniční hrad Hardegg v nejmenším městě Rakouska, odkud je výhled na zbytek železné opony, který byl ponechán mezi Hardeggem a Čížovem coby memento budoucím generacím.

  Další prospekty a letáky najdete přímo v našich chatách a apartmánech. Aktuality pravidelně zveřejňujeme na naší stránce v síti Facebook.

Objednat dovolenou »